Lokacija : Sabac

AFC (Azija) Empty
PočaljiNaslov: AFC (Azija)   AFC (Azija) EmptyUto Jun 09, 2009 1:20 pm

Azija: Australija na korak od SP

Australija je na čelu s vratarom Markom Schwarzerom u Japanu izdržala sve nalete domaćih nogometaša i održala početnih 0:0. Tim su rezultatom Australci nakon četiri utakmice zadržali prvo mjesto u skupini i još su uvijek bez primljenog gola. Japanci ostaju drugi, dok se na treće mjesto uspeo Bahrein, neočekivanom pobjedom u Uzbekistanu. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Abdulrahman u posljednjoj minuti susreta.

"Ostvarili smo velik rezultat. Japanci su se za ovih 90 minuta pripremali pet tjedana, a mi dva dana. Zadovoljni smo postignutim, a mislim da će zadovoljni biti i Japanci", izjavio je poslije dvoboja australski veznjak Tim Cahill, a s njim se slaže i njegov izbornik Pim Verbeek: "Mogu samo pohvaliti svoje igrače".

Australija ima deset bodova, Japan osam, a Bahrein i Katar po četiri. Uzbekistan se s jednim bodom nalazi na začelju poretka.

U drugoj je skupini situacija kudikamo zamršenija. Izravni obračun dvaju najvećih konkurenata za prva dva mjesta, Južne Koreje i Irana, završio je podjelom bodova. Iranci su poveli nakon sat vremena igre preko Javada Nekounama, a svoju je momčad od poraza spasio Ji Sung Park u 81. minuti.

Taj je rezultat iskoristila Sjeverna Koreja, koja je minimalnom pobjedom protiv Saudijske Arabije izbila na drugo mjesto na ljestvici. Junak dana zove se Mun, koji je saudijskog vratara svladao u 29. minuti i osigurao Sjevernoj Koreji sva tri boda.

Južna Koreja dva kola prije kraja ima osam bodova, Sjeverna Koreja sedam, Iran šest, a u igri je još i Saudijska Arabija s četiri boda. Posljednja momčad, reprezentacija Ujedinjenih Arapskih Emirata, osvojila je samo jedan bod.

Iran - Južna Koreja 1:1

Poslednji izmenio SlobaGrobar dana Uto Jun 09, 2009 1:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SlobaGrobar
SlobaGrobar

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: AFC (Azija)   AFC (Azija) EmptyUto Jun 09, 2009 1:23 pm

Debakl katara,minimalac japana
U subotu su odigani kvalifikacioni mečevi za SP u fudbalu 2010. u Južnoj Africi u okviru Azijske zone.

U meču prve kvalifikacione grupe Azijske zone fudbalska reprezentacija Uzbekistana deklasirala je selekciju Katara sa 4:0, dok je u drugom meču u okviru te grupe Japan je pobedio Bahrein sa 1:0. Severna Koreja je u drugoj grupi bila sigurna protiv selekcije UAE rezultatom 2:0,dok se u istoj kvalifikacionoj grupi u subotu uveče u Teheranu sastaju Iran i Saudijska Arabija.

Utakmicu u Taškentu, obeležio napadač domaćih Farhod Tadijev. Dvadesetdvogodišnjak je bio trostuki strelac u pobedi svoje reprezentacije, sa golovima u 34, 45. i 53. minutu. Četvrti pogodak za reprezentaciju uzbekistana postigao je Anvarjon Solijev u 61. minutu.

Najbolji Fudbaleri Japana su u Saitami pobedili minimalnim rezultatom gostujući Bahrein. Jedini strelac na utakmici bio je Šunsuke Nakamura u 47. minutu meča.

Selekcija Japana vodi u 1. grupi sa 11 bodova iz 5 mečeva, druga je reprezentacija Australije sa 10 bodova i utakmicom manje. Slede timovi Bahreina i Katara sa 4 boda, a poslednji je Uzbekistan sa samo 1 osvojenim bodom. Selekcija Australije bila je slobodna u 1. grupi u ovom kolu.

Severne Koreje je u Pjongjangu pobedila selekciju Ujedinjenih Arapskih Emirata sa 2:0 (0:0), i tako preuzeli vodeću poziciju u grupi. Golove za domaće postigli su Pak Nam Čol u 51. i Mun In Guk u 90.

Severna Koreja vodi u 2. grupi Azijske zone kvalifikacija sa 10 osvojenih bodova iz 5 mečeva, Južna Koreja ima 8 bodova, ali i utakmicu manje. Slede reprezentacije Irana sa 6 i Saudijska Arabija sa 4 boda. Poslednjeplasirana je selekcija UAE sa samo jednim osvojenim bodom posle 5 odigranih utakmica. Reprezentacija Južne Koreje bila je slobodna u ovom kolu.

Australija na korak od Mundijala
Fudbalska reprezentacija Australije vrlo je blizu plasmana na Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi .

U utakmici petog kola prve azijske grupe poslednjeg kruga kvalifikacija, Australija je golovima u nastavku utakmice savladala Uzbekistan 2-0, pa im za plasman na SP sada nedostaje samo još bod iz preostala tri meča. Protiv Uzbekistana golove su postigli Kenedi u 66. i Hari Kjuel u 73. minutu iz penala.

Posle pet odigranih utakmica, Australija ima 13 bodova, dva više od drugoplasiranog Japana. Pošto Uzbekistan, Bahrein i Katar imaju samo po 4 boda, jasno je da su Australija i Japan vrlo blizu plasmana na Mundijal.

Fudbalska reprezentacija Južne Koreje pobedila je u Seulu selekciju Severne Koreje sa 1:0 i preuzela od susedne države prvo mesto na tabeli Druge azijske grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2010. godine.

Jedini gol na utakmici, na koju se nisu prenele političke tenzije izmedju dve države, postigao je Kim Či Vu u 87. minutu.

Ekipi Južne Koreje to je bila prva pobeda nad severnim susedima u poslednjih pet utakmica.

Posle pet odigranih utakmica Južna Koreja ima 11 bodova, jedan više od Severne Koreje, koja ima meč više. Saudijska Arabija je treća sa sedam bodova, a slede Iran sa šest bodova i Ujedinjeni Arapski Emirati sa jednim bodom.
SlobaGrobar
SlobaGrobar

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: AFC (Azija)   AFC (Azija) EmptyUto Jun 09, 2009 1:27 pm

U Aziji domaćini sigurni

Četiri utakmice šestog kola azijske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu odigrane su u sredu. Iako su do kraja ostala još četiri kola, sa priličnom sigurnošću se može reći da će selekcije Australije i Japana iz prve, odnosno Južne Koreje iz druge grupe igrati na završnom turniru.

Iz svake grupe po dve najbolje selekcije stiču pravo igranja na Mondijalu, dok će trećeplasirane reprezentacije u baraž čiji će pobednik igrati protiv selekcije Novog Zelanda koja je bila najbolja u kvalifikacijama u Okeaniji.

Grupa 1
Australija - Uzbekistan 2:0 (0:0)
Bahrein - Katar 1:0 (0:0)
Tabela: Australija 13 bodova (5), Japan 11 (5), Bahrein 7 (6), Uzbekistan (6) i Katar (6) 4

Grupa 2
Južna Koreja - Severna Koreja 1:0 (0:0)
Saudijska Arabija - Ujedinjeni Arapski Emirati 3:2 (1:2)
Tabela: Južna Koreja 11 (5), Saudijska Aranija 10 (6), Severna Koreja 10 (6), Iran 6 (5), UAE 1 (6)

18:00h Katar - Australija
Tabela: Australija 13 (5), Japan 11 (5), Bahrein 7 (6), Uzbekistan 4 (6), Katar 4 (6)

Grupa 2
10:00h Severna Koreja - Iran
18:15h Ujedinjeni Arapski Emirati - Južna Koreja
Tabela: Južna Koreja 11 (5), Severna Koreja 10 (6), Saudijska Arabija 10 (6), Iran 6 (5), UAE 1 (6)
SlobaGrobar
SlobaGrobar

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: AFC (Azija)   AFC (Azija) EmptyUto Jun 09, 2009 1:43 pm

Severna Koreja i Iran bez golova

Reprezentacije Severne Koreje i Irana igrale su u Pjongjangu nerešeno 0:0, u meču druge grupe Azijske zone kvalifikacija za Svetsko Prvenstvo 2010. godine.

U grupi 2, pored Severne Koreje i Irana, nalaze se i Južna Koreja, Ujedinjeni Arapski Emirati i Saudijska Arabija. Južna Koreja vodi na tabeli sa 11 osvojenih bodova iz pet utakmice. Slede Severna Koreja sa istim brojem bodova, ali iz dve utakmice više, Saudijska Arabija sa 10 (6), Iran 6 (6) i Ujedinjeni Arapski Emirati sa samo jednim bodom iz šest utakmica.

U subotu se sastaju Ujedinjeni Arapski Emirati i Južna Koreja.
SlobaGrobar
SlobaGrobar

Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: AFC (Azija)   AFC (Azija) EmptyUto Jun 09, 2009 1:44 pm

Japan i Australija već na Mondijalu

Selekcije Japana i Australije izborile su plasman na Svetsko prvenstvo u fudbalu koje se sledeće godine održava u Južnoj Africi. Obe selekcije dva kola pre kraja kvalifikacija imaju nedostižnu prednost u odnosu na rivale i bezbrižno čekaju preostale mečeve.

Jednom nogom na Mondijalu je i Južna Koreja koja je slavila na gostovanju u Emiratima, dok će se za drugo mesto u grupi boriti Severna Koreja i Saudijska Arabija, mada određene šanse još uvek ima i Iran.

Grupa 1
Uzbekistan - Japan 0:1 (0:1)
Katar - Australija 0:0
Tabela: Australija 14 (6), Japan 14 (6), Bahrein 7 (6), Katar 5 (7), Uzbekistan 4 (7)

Grupa 2
Severna Koreja - Iran 0:0
Ujedinjeni Arapski Emirati - Južna Koreja 0:2 (0:2)

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: AFC (Azija)   AFC (Azija) Empty

AFC (Azija)
Nazad na vrh
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
www.fifasrbija.net :: Takmicenja :: Reprezentativna :: Svetsko Prvenstvo :: Kfalifikacije za Svetsko Prvenstvo 2010-